Jaunumi

AUDIOMETRIJAS KURSI  

8.jūlijā mūsu klīnikā notika kursi audiometrijā (dzirdes traucējumu diagnostikā) klīnikas personālam un topošajiem LOR ārstiem. Mācības vadīja speciālists no Lihtenšteinas - Christoph Wille. Kolēģi ieguva svarīgas zināšanas un praktiskās iemaņas dzirdes traucējumu diagnostikā. Tagad mūsu klīnikā ir moderna dzirdes izmeklēšanas situācijas simulācijas ierīce, ar kuru iespējams audiometrijas veikšanu apgūt pašiem! Turklāt treniņus iespējams atkārtot, kad vien tas nepieciešams.

IMG 3004

 

LU MF STUDENTU PRAKTISKĀS TRENIŅU NODARBĪBAS

Medicīnas fakultātes 5. kursa studenti  apgūst pamata ķirurģiskās un otorinolaringoloģisko manipulāciju  prasmes no studijām brīvajā laikā LU MF  Eksperimentālās Ķirurģijas centrā Klīnikā HEADLINE. Ar studentiem pavasara semestrī organizējām 10 nodarbību ciklu, pirms praktiskā treniņa nolasot prezentāciju par dažādām tēmām ausu, kakla un deguna slimībās. Vairāki no šiem studentiem turpinās studijas LOR specialitātē, izstrādājot diplomdarbu mūsu klīnikas ārstu vadībā. Un, cerams, nākotnē kļūs par labiem LOR ārstiem.

                                                                                                           IMG 20160513 WA0009  

 

KLĪNIKAS ĀRSTI APMEKLĒ KURSUS BERLĪNĒ

Klīnikas ārstes Līva Šperla-Skritņika, Elīna Eliasa-Vīgante, ārstes rezidentes Jeļena Zbaracka un Anete Viņķe un klīnikas vadītājs Kaspars Peksis 23. Aprīlī apmeklēja praktisko treniņu kursus deguna endoskopiskajā un plastiskajā ķirurģijā.  Mācības notika Charite slimnīcas Anatomijas institūtā Berlīnē. 

IMG 0821

Kursu organizēja un vadīja profesors Hanss Bērboms (Hans Behrbohm), Park-Klinik Weissensee otorinolaringoloģijas klīnikas vadītājs. Profesors Bērboms ir vairāku mācību grāmatu vispārējā otorinolaringoloģijā un deguna ķirurģijā autors. Viņa vadītā klīnika 2015. Gadā ievēlēta par labāko starp 10 Berlīnes klīnikām gan kolēģu gan pacientu aptaujās. 
24. aprīlī klīnikas ārsti kopā ar profesoru apmeklēja Park-Klinik Weissensee slimnīcu. Pēc profesora Bērboma vadītas ekskursijas tika apspriesti sadarbības plāni otorinolaringoloģijas rezidentu apmācībā, klīnikas ārstu praktisko prasmju pilnveidošanā un mūsu klīnikas pacientu kopīgā ārstēšanā. Vairāki īpaši sarežģīti mūsu pacienti jau pēc mūsu klīnikas ārstu ieteikuma ir ārstējušies Park-Klinik Weissensee slimnīcā.

IMG 0817

 

PREFESORA KLAUSA FOGTA 80.GADU JUBILEJA

Klīnikas HEADLINE konsultants un zinātnisko projektu vadītājs profesors Fogts (Klaus Vogt) 5. Aprīlī atzīmēja savu 80. Jubileju. Klīnikas kolēģi profesoram sagādāja pārsteigumu, kopā ar viņa šī gada diplomandiem apsveicot viņa mājās Krakow am See pilsētā Vācijā. 

IMG 0813

Vēlāk mēs kopā ar profesoru viņa jubileju atzīmēja arī klīnikas telpās. Pie mums Klauss Fogts 20. Aprīlī klīnikas ārstiem un otorinolaringoloģijas rezidentiem nolasīja lekciju par pieauss siekalu dziedzeru slimībām un to ķirurģisku ārstēšanu. Profesors pats ir veicis >1200 šādu operāciju. 

 

IMG 0462
 

Kā goda viesis un eksperts dažas dienas vēlāk (22.-23. Aprīlī) viņš piedalījās Deguna endoskopiskās un plastiskās ķirurģijas kursos Berlīnē, Charite slimnīcas anatomijas institūtā. Šajos kursos profesors Fogts vadīja meistarklasi pieauss siekalu dziedzera ķirurģijā. Kursus organizēja un vadīja profesora kādreizējais skolnieks profesors Hanss Bērboms (Hans Behrbohm).

IMG 0807

Profesors Fogts joprojām ir jauneklīgas enerģijas pārpilns. Jau vairāk kā desmit gadu viņš ir Latvijas Universitātes Medicīnas Fakultātes viesprofesors. Šajā laikā viņa vadībā aizstāvēti 24 studentu diplomdarbi un starptautiskos kongresos nolasīti >50 zinātniski referāti, reprezentējot gan Latvijas Universitāti, gan klīniku HEADLINE.

IMG 0461

 

 

 

 

 

 


   
   
   
   
   
 

 

 

 

3D PANORĀMA

Kalnciema iela 98, Rīga, LV1046
Telefons reģistratūrā
67473045, 25511144
e-pasts: info@headline.lv

Kā mūs atrast un rekvizīti

ipass

Klīnika pieejama pacientiem ar kustību traucējumiem. Pacienta pavadonis ratiņkrēslu var saņemt piesakoties klīnikas reģistratūrā vai zvanot pa tālruni 67473045 darba dienās no 9.00 līdz 18.00 un sestdienās no 9.00 līdz 14.00.

 

 

Sadarbības partneri

 

lu logoLatvijas Universitāte
AdentaAdenta
diamedDiaMed
gulbjaGulbja laboratorija
compensaCompensa
ergoErgo
balta
Balta
seesam
Seesam
if
If
bta
BTA
gjensidigeGjensedige